• Forumu şuan da Ziyaretçi olarak görüntülüyorsunuz. Forum ziyaretçileri tüm konu ve bağlantıları görüntüleyemez ve kaynaklara erişimi yoktur. Eğer üye iseniz buradan üye girişi yapın ya da burayı tıklayarak şimdi üye olun.
  • Ubden® Topluluk Projelerine, Aracılığınızla Destek Vermektedir.

Topluluk projelerine katkı yapmak ve topluğumuza ulaşan genç girişimcilere destek olmak için Buradaki  bağlantıdan işlem kanallarına ulaşabilirsiniz.

Desteklerinizle 7.000 kişilik bir ekosistem olduk ve büyümeye devam ediyoruz. Desteğiniz için teşekkürler.

Haber Waves Mucidi: Tüm Coinleri Hazineye Bağışladım!

• Konbuyu başlatan Vural Erkan
  • Başlangıç tarihi
V

Vural Erkan

Misafir
Misafir
Ekosistemin stablecoin’i USDN’nin de-peg olayından sonra topluluğun öfkesini üzerine çeken Waves kurucusu Sasha Ivanov, tüm ekosistem tokenlerini yeni stablecoin XTN’nin hazinesine bağışlayacağını açıkladı.

De-peg olayı WAVES mucidine öfkeye yol açtı!​

Waves, merkezi olmayan uygulamalar (DApp) ve akıllı sözleşmeler dahil olmak üzere çeşitli kullanım durumlarını destekleyen çok amaçlı bir Blockchain platformu. Waves’in kurucusu ise Ukrayna doğumlu bilim adamı Alexander Ivanov (Sasha Ivanov olarak da bilinir). Haziran 2016’da kripto para birimi endüstrisinin en eski kripto para tekliflerinden (ICO) birinin ardından piyasaya sürülen Waves, başlangıçta hızı, kullanışlılığı ve kullanım kolaylığını artırarak ilk Blockchain platformlarını geliştirmek için yola çıktı.

waves

Platform, orijinal tasarımı üzerine inşa etmek için çeşitli değişikliklere uğradı ve yeni yan özellikler ekledi. Waves’in yerel tokeni, blok ödülleri gibi standart ödemeler için kullanılan sınırsız bir tedarik tokeni olan WAVES. Ekosistemin stablecoin’ ise USDN’ydi. Bununla birlikte, USDN’nin de-peg’i toplulukta öfkeye yol açtı. Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere Waves’in kurucusu Sasha Ivanov, USDN’nin peg’ini kaybetmesinin ardından hemen başka bir stablecoin kurma planlarını açıkladı. Ivanov, USDN aşamalı olarak XTN lehine aşamalı olarak kaldırılacağını açıkladı. Stablecoin’i elinde bulunduranlar, pozisyonlarını XTN’ye çevirerek milyonlarca dolar kaybetti.

“Ekiple birlikte tüm tokenlerimizi bağışlıyoruz!”​

Bu gelişmelerden sonra Sasha Ivanov, 23 Şubat’ta tüm coinlerini XTN hazinesine aktaracağını söyledi. Ivanov, bir tweet serisi paylaştı ve burada kendisine yöneltilen suçlamalardan başladı. Bu bağlamda, “Waves ekosistemi ve benim ona dahil olmamla ilgili birkaç şeyi açıklığa kavuşturmanın zamanı geldi. Waves, kendi yol haritalarına sahip, bağımsız projelerden oluşan oldukça merkezi olmayan bir ekosistem haline geldi. Waves ile ilgili herhangi bir projeden yararlanan biri değilim, sadece bazılarına danışmanlık yapıyorum. Tek amacım ve motivasyonum ekosistemin çalışmasını sağlamak. Bu nedenle tüm ekosistemi etkileyen sorunların sorumluluğunu da üstleniyorum ve çözümü için çalışıyorum” açıklamasını yaptı.

It's time to clarify a couple things about the #Waves ecosystem and my involvement in it. Waves has become a well decentralized ecosystem of independent projects, with their own roadmaps. I am not a beneficiary of any projects on Waves, being only an advisor to some of them.

— Sasha.waves (@sasha35625) February 23, 2023

Ivanov ayrıca, Waves projelerinin, ekiplerin kendi bütçeleri ile belirledikleri yol haritalarına göre ilerlediğini ve iyi niyet temelinde ekosistem sorunlarının çözümüne katıldığını belirtti. Şu anda belirli bir dalgalanma yaşayan projeler için bir yol haritası oluşturduklarını kaydetti.

Açıklamalarına devam eden Ivanov, XTN’nin (eski USDN) korunacağını ve geliştirileceğini vurguladı. Bu doğrultuda, “Ekipler ve ben, hazine değerini artırmak ve XTN’nin piyasa değerini desteklemek için ekosistem tokenlerini bağışlayacağız. Bu da sonunda Vires üzerindeki hakediş limitlerini artırmaya izin verecek. Bu süreç önümüzdeki hafta başlayacak,” açıklamasını yaptı. Dolayısıyla Ivanov ve ekibin diğer üyeleri tokenlerini XTN hazinesine bağışlayacaklarını açıkladı.

XTN (former $USDN) will be maintained and developed. Teams and myself will donate ecosystem tokens to increase the treasury value and prop up the market value of $XTN, which will eventually allow to increase vesting limits on Vires. This process will start next week.

— Sasha.waves (@sasha35625) February 23, 2023

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Waves Mucidi: Tüm Coinleri Hazineye Bağışladım!

Okumaya devam et...