• Forumu şuan da Ziyaretçi olarak görüntülüyorsunuz. Forum ziyaretçileri tüm konu ve bağlantıları görüntüleyemez ve kaynaklara erişimi yoktur. Eğer üye iseniz buradan üye girişi yapın ya da burayı tıklayarak şimdi üye olun.
  • Ubden® Topluluk Projelerine, Aracılığınızla Destek Vermektedir.

    Topluluk projelerine katkı yapmak ve topluğumuza ulaşan genç girişimcilere destek olmak için Buradaki  bağlantıdan işlem kanallarına ulaşabilirsiniz.

    Desteklerinizle 7.000 kişilik bir ekosistem olduk ve büyümeye devam ediyoruz. Desteğiniz için teşekkürler.

Haber Elon Musk Haberiyle Bu Yapay Zeka Coinler Fırladı!

  • Konbuyu başlatan Aslı Dinçer
  • Başlangıç tarihi
A

Aslı Dinçer

Misafir
Misafir
Meta CEO’su Mark Zuckerberg, şirketin yapay zeka destekli yeni bir sohbet robotu üzerinde çalışacağını açıkladı. OpenAI’nin ChatGPT’sinin başarısıyla yola çıkan diğer teknoloji şirketleri de aynı şeyi yapıyor. Özellikle, yakın zamanda, Tesla ve Twitter CEO’su Elon Musk’ın da benzer bir hamle yapacağı iddia edildi. Bu durum, kripto para alanını da etkiledi. En son gelişmeler ışığında, bazı yapay zeka coinler sıçrama yaşadı. İşte detaylar…

Meta da sohbet robotu alanına giriyor​


Meta CEO’su Mark Zuckerberg, teknoloji devinin kaynaklarını kendi chatbot’unu oluşturmaya adayacağını açıkladı. Açıklama, OpenAI’nin sohbet robotu ChatGPT’nin dünyayı ele geçirerek teknoloji dünyasında bir tür silahlanma yarışını ateşlediği bir zamanda geldi. Microsoft, ChatGPT’yi Bing tarayıcısı da dahil olmak üzere ürünlerine entegre etmeye başladı bile. Zuckerberg, çabayı 27 Şubat’ta yaptığı bir Facebook gönderisiyle duyurdu. Duyuruda aşağıdaki ifadeler yer aldı:

Meta’da bu alandaki çalışmalarımızı hızlandırmak için üretken yapay zekaya odaklanan yeni bir üst düzey ürün grubu oluşturuyoruz. Gerçekten fütüristik deneyimlere geçmeden önce yapacak çok temel işimiz var, ancak yol boyunca inşa edeceğimiz tüm bu yeni şeyler için heyecanlıyım. İnsanlara çeşitli şekillerde yardımcı olabilecek yapay zeka karakterleri geliştirmeye odaklanacağız.
markk.jpg


Meta şimdi aynı şeyi yapan diğer şirketler listesine katılıyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi ChatGPT ve Microsoft’un yanı sıra Google, Bard adlı kendi botunu da yayınladı. Snapchat ayrıca Pazartesi günü ChatGPT’nin destekleyeceği kendi chatbot planlarını da açıkladı.

Birçok teknoloji devi ChatGPT rakibi için çalışıyor: Elon Musk da dahil!​


ChatGPT çılgınlığı dünyayı ele geçirdi ve kullanıcıların hayal gücünü ele geçirdi. Kullanıcılar, roman oluşturmaktan kodlama sorunlarını çözmeye kadar hizmet için hevesli olduklarını gösterdiler. Bu, birçok teknoloji şirketinin, şimdilik Google’ın internetteki üstünlüğüne meydan okuyabilecek kendi yapay zeka destekli sohbet robotlarını piyasaya sürmesine yol açtı. Hem Elon Musk hem de Tencent kendi niyetlerini açıkladılar.


Musk’ın yakın zamanda yeni bir araştırma laboratuvarı oluşturmak amacıyla AI araştırmacılarına başvurduğu bildirildi. Musk’ın hamlesine yönelik atılan bir tweet’te Elon Musk’ın yakın zamanda Alphabet’in DeepMind AI programından ayrılan bir araştırmacı olan Igor Babuschkin tarafından yönetilen yeni bir AI araştırma laboratuvarı kurduğu belirtilmekte. Bu laboratuvarın birincil hedefinin ChatGPT’ye bir alternatif geliştirmek olduğu bildiriliyor.

Diğer yandan Meta, son 18 ay boyunca odağını sürekli olarak sosyal medyadan metaverse’e kaydırdı. Ancak, birkaç hayal kırıklığı yaratan üç aylık raporlarla bu değişimin bedelini ödedi. Şimdi, dikkatini yapay zeka yolunda tutmaya çevirmiş görünüyor. Teknoloji endüstrisi şu anda zor bir dönemden geçiyor, ancak Meta belki de başarılı bir şekilde rotasına geri dönebilir.

Yapay zeka coinler artış yaşıyor​


Bu sırada Amazon, yapay zeka odaklı iki yeni ticari marka kaydı yaparak, bu alanda çalışmalara başlayabileceğinin sinyalini verdi. Huawei; Morpheus Labs, DeepBrain Chain, Blockchain Solutions ve Polygon’un da bulunduğu metaverse ve web3 ittifakını duyurdu. Yapay zeka alanına yönelik gelişmeler sonucunda bu projelere odaklı altcoin’ler sıçrama yaşadı. Son 24 saate baktığımızda, AI alanında faaliyet gösteren 7 coin yükselişiyle dikkat çekti. Listeye, yüzde 44’lük bir yükseliş ile DeepBrain Chain (DBC) liderlik ediyor. DBC, dün Huawei’den gelen AI haberleriyle yükselmişti. Listenin tamamını aşağıdaki gibi görebilirsiniz:

24sa.jpg


Diğer yandan, haftalık bazda en çok değer artışı yaşayan coin, yüzde 61 ile SIDUS (SIDUS) oldu. Son 7 günde en çok yükselen ilk 10 AI coin’ini aşağıdaki listede görebilirsiniz:

1h.jpg


Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Elon Musk Haberiyle Bu Yapay Zeka Coinler Fırladı!

Okumaya devam et...
 
Üst