• Forumu şuan da Ziyaretçi olarak görüntülüyorsunuz. Forum ziyaretçileri tüm konu ve bağlantıları görüntüleyemez ve kaynaklara erişimi yoktur. Eğer üye iseniz buradan üye girişi yapın ya da burayı tıklayarak şimdi üye olun.
  • Ubden® Topluluk Projelerine, Aracılığınızla Destek Vermektedir.

    Topluluk projelerine katkı yapmak ve topluğumuza ulaşan genç girişimcilere destek olmak için Buradaki  bağlantıdan işlem kanallarına ulaşabilirsiniz.

    Desteklerinizle 7.000 kişilik bir ekosistem olduk ve büyümeye devam ediyoruz. Desteğiniz için teşekkürler.

Hataları Kaldırın, Yerine Başarı Gelsin

  • Konbuyu başlatan MAP Master
  • Başlangıç tarihi
M

MAP Master

Misafir
Misafir

Hataları Kaldırın, Yerine Başarı Gelsin​


İnsani hatalara bağlı problemlerin neredeyse sıfırlanması, bundan doğan olası iş kayıplarının yaratacağı mali kayıpları ortadan kaldırmanız anlamına gelir. İnsani hatalar olmaksızın, yapay zekâ yordamıyla hazırlanan dokümanlar, daha düzenli şekilde sunulur. Bunun yanında, iş akışındaki hızlanma ve hata oranındaki düşüş, işletme maliyetlerinizi minimuma indirgemeyi mümkün kılar.

EDI sistemi, sizin iç bilişim sistemlerinizde oluşan verileri, iş ortağınızın iç sistemleri ile çalışır hale getirerek kendisine iletmektir. Büyük ölçüde zamandan tasarruf etmenizi sağlar, manuel hataları ve bu hatalardan doğabilecek işletmeler arası olası krizleri büyük ölçüde ortadan kaldırır ve süreç boyunca tedarikçiler ve alıcılar için daha fazla görünürlük sağlayabilir. Dokümanlardaki standartlaşma sayesinde, iş gücünüzü büyütmeniz için gereken koşullara zemin hazırlar.

EDI, temelde farklı sistemlerin birbiriyle veri alıp vermesini sağlayan bir dijital standartlar topluluğudur. Şirketiniz içindeki farklı yazılımların birlikte çalışmasını sağlamak için EDI kullanmanız hem entegrasyon maliyetlerinizi düşürür hem de yönetilebilirlik açısından birçok çok kritik fayda sağlar.

MAP Tasarımı Nasıl Hazırlanır?​


Yapay zekâ desteğiyle, yeni nesil iş anlayışı kapsamında, çift yönlü pozitif etki sağlayan bir MAP tasarımı için, öncelikle işletmeye özel bir iş gücü analizi oluşturulur. Bu analiz, sektörel anlamda panoramik bir çerçevede iş gücünü tanımlamayı hedefler. Böylece küresel, ulusal, yerel temelde hangi ölçekte, hangi muhataplarla çalışıldığını, B2B / B2C veya her iki iş modelinin de zaman zaman çalışıldığı durumları analiz ederek, pazarlama hedeflerine uyumlu işletmeye özel çözümler tasarlanır. İşletmenize özel tüm ihtiyaçları doyuran birbirine entegre edilen MAP çözümleri sistemi, işletmenizin kolaylıkla adapte olabileceği şekilde, işletmenize özel danışmanlık desteğiyle sunulur ve desteklenir.

Bir Map Tasarımı, işletmenizin tüm veri dolaşım ihtiyaçlarının belirlenerek, işletmenize özel olarak MAP hizmetlerinin entegre edilmesi ve uygulanabilirliğiyle ilgili danışmanlık desteği sağlanması anlamına gelir. Bu sistem, işletmenizdeki elektronik verileri hemen hemen her standartta veya biçimde işlemeyi sağlama prensibi üzerine oluşturulur. Uluslararası pazarda bir belge ile işletmenize ait belgeler, standartları uluslararası kurumlarca belirlenen formatlarla işlenebilir hale getirilir.

Organizasyon genelindeki bilgileri, işletmenize özel tasarlanmış entegre çözümlerle kesintisiz ve şeffaf bir şekilde birleştirme ve yorumlama becerisi, insani hatalara bağlı problemlerin tamamını ortadan kaldırmanız için oluşturulur. Bu süreçte MAP’in kesintisiz danışmanlık hizmetleriyle, işletmeniz sisteme kusursuz şekilde uyum sağlar. İnsan yordamıyla gerçekleştirilen hatalara veda eden işletmeniz, çalışmalarında kısa sürede istediği hedeflere ulaşmaya başlar.

MAP Çözümlerinin İşletme Gücüne Katkıları​


İşleyişin uluslararası standart biçime kavuşmasıyla, iş ortaklarınızla tek dilde ticaret yapabilme yetisini ve gücünü, işletmenizin ortaklık yürütme faaliyetlerini de destekler. Bu büyük avantaj, şirket içi veri akış sisteminizin değişimiyle şirket içi ileti akışında da sağlanır. Bu sayede iş birliğinde olduğunuz tüm işletmelerle ve işletmeniz dâhilindeki veri akışında, çalışanların el yordamıyla oluşturduğu insani hatalar olmaksızın, aynı dilde ve standartta veri alış verişi sağlama avantajlarına erişirsiniz.

MAP tasarımı, yalnızca satış grafikleriyle ve kârlılıkla ilgilenen bir modellemeden çok daha fazlasıdır. MAP’in iş anlayışı, insan emeğinin değerini temel alır ve bu değerden en üst seviyede faydalanma gayretiyle şekillenir. Dolayısıyla işletmelerin, temelde insan emeğiyle inşa edildiği ve bu emeğin iş gücüne katma değer yarattığı göz önünde bulundurularak iş gücünün verimli kullanımı için yapılabilecekler özenle tasarlanır. İş yükünü çalışanların omuzlarından alan MAP tasarımı, bu sayede üretim gücünden zevk alabilen çalışanların üretimi bizzat sahiplendiği, işletme hedeflerini benimsediği, yeni nesil bir çalışma yaklaşımı yaratma misyonuyla oluşturulur.
 
Üst