• Forumu şuan da Ziyaretçi olarak görüntülüyorsunuz. Forum ziyaretçileri tüm konu ve bağlantıları görüntüleyemez ve kaynaklara erişimi yoktur. Eğer üye iseniz buradan üye girişi yapın ya da burayı tıklayarak şimdi üye olun.
  • Ubden® Topluluk Projelerine, Aracılığınızla Destek Vermektedir.

    Topluluk projelerine katkı yapmak ve topluğumuza ulaşan genç girişimcilere destek olmak için Buradaki  bağlantıdan işlem kanallarına ulaşabilirsiniz.

    Desteklerinizle 7.000 kişilik bir ekosistem olduk ve büyümeye devam ediyoruz. Desteğiniz için teşekkürler.

Haber Uzak Durun: Bu 5 Altcoin Piyasadan Milyarları Sildi!

  • Konbuyu başlatan Emre Borsan
  • Başlangıç tarihi
E

Emre Borsan

Misafir
Misafir
5 yüksek profilli altcoin patlaması kullanıcıların güvenini sarstı, 2022’nin kripto kışında milyarlarca değeri silindi. Kriptokoin.com olarak piyasada çöküş yaşayan tokenleri sizler için derledik.

Geçen sene patlamalar yaşandı​


2022, tüm ekosistem paramparça olduktan sonra birkaç proje çöktüğü ve daha pek çoğu yaşam desteği aldığından, olağanüstü kripto para birimi patlamalarının olduğu bir yıldı. Bu kripto para birimi projelerinin sonuçları, kripto ekonomisinden yalnızca milyarlarca doları çıkarmakla kalmadı, aynı zamanda güveni de aşındırdı.

Uzak Durun: Bu 5 Altcoin Piyasadan Milyarları Sildi!


Tarih, kripto para piyasası ekonomisinde yıllar içinde birçok başarısızlık olduğunu gösteriyor ve harika bir örnek, 5 Mayıs 2013’te ilk on kripto paradan sekizinin, bazılarının hala değer taşımasına rağmen temelde unutulmuş olmasıdır. 2022 kripto kışı boyunca, birkaç yüksek profilli kripto projesi patladı.

Piyasada oldukça çöküş gören bu 5 altcoin​

Celsius (CEL)​


1 Ocak 2022’de kripto varlığı Celsius (CEL) kripto para başına 4,26 dolardan işlem görüyordu ve o sırada piyasa değeri açısından 93. en büyük kripto para birimiydi. CEL esasen bir borsa tokeniydi ve artık iflas etmiş kripto kredi kuruluşu Celsius, ERC20 tokeninin ‘Celsius Ağı’nın belkemiği’ olarak reklamını yaptı. Bununla birlikte 13 Haziran 2022’de kripto para birimi borç veren tüm işlemleri durdurdu ve para çekme işlemlerini durdurdu ve 30 gün sonra Celsius iflas koruması için başvurdu.

Uzak Durun: Bu 5 Altcoin Piyasadan Milyarları Sildi!


13 Haziran’dan bu yana CEL son derece değişken ve bu günlerde ERC20 tokeni birim başına 0,48 dolardan işlem görüyor, bu da 2022’nin ilk günkü değerinden %88,73 daha düşük. arzın tamamı iflas eden şirketin cüzdanlarında kilitli ve 100 CEL cüzdanı tüm arzın %98,90’ını elinde tutuyor. Novawulf Digital Management, şirketin yeniden yapılanma planının sponsoru olarak açıklandı.

Terra (LUNA)​


421 gün önce 1 Ocak 2022’de Terra (LUNA), 31,86 milyar dolarlık piyasa değeriyle piyasa değeri açısından en büyük dokuzuncu kripto para birimiydi. O gün, LUNA birim başına 88,08 dolardan işlem görüyordu ve ağın stabilcoini UST hâlâ ABD dolarına sabitlenmiş durumdaydı. Bugün, LUNA 55. sırada ve LUNA tokenleri, birim başına 0,00016135 ABD dolarından bir ABD sentinden daha az bir fiyata işlem görüyor. UST artık dolara sabitlenmiyor ve kripto para başına 0,028 dolardan işlem görüyor.

LUNA_1M_graph_coinmarketcap.png


Serpinti sonrasında Terra yeniden markalaştı ve yeni bir LUNA piyasaya sürerken ismi ise LUNA Classic (LUNC) oldu. Terra blockchain ekosisteminin arkasındaki şirket olan Terraform Labs’ın başkanı Do Kwon, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından yatırımcıları dolandırmakla suçlandı. Terra geliştirme topluluğunun çoğu LUNA 2.0’a geçmesine rağmen, LUNC’nin hala küçük bir özel destekçi grubu var.

HUSD​


HUSD, 27 Ekim 2022’de ABD dolarına sabitlenen bir stablecoin. 19 Eylül 2019’dan beri dolara sabitlendi, ancak şu anda birim başına 0,135 dolardan işlem görüyor. Bu altcoin artık bir stablecoin olmasa da piyasa değeri hala 25.64 milyon dolar. Ancak, son 24 saat içinde HUSD yalnızca 11.830 dolar işlem hacmi gördü ve token yalnızca birkaç borsada listelendi.

HUSD_7D_graph_coinmarketcap.png


Hala dolaşımda 187.817.004 HUSD kripto para var ve 9.448 benzersiz adres HUSD bakiyesine sahiptir. Tipik olarak, günde beşten az HUSD işlemi yapılır. HUSD’nin mevcut piyasa değeri 25 milyon doların biraz üzerindeyken, 23 Mayıs 2021’de 1 milyar doları aşan bir zirveye ulaştı.

Voyager (VGX)​


Voyager Token (VGX), Voyager Digital’in işlemleri duraklatıp iflas koruması başvurusunda bulunmasından bu yana önemli ölçüde değer kaybeden başka bir kripto para birimidir. Ocak 2022’de tek bir Voyager Token 2,56 dolardan işlem görüyordu, ancak bugün 0,45 dolara düştü. Celsius (CEL) gibi, bazı yatırımcılar firmanın yeniden yapılandırma planının borsa tokenini destekleyebileceğini umdukları için VGX de bir miktar değer tutabildi.

VGX_7D_graph_coinmarketcap.png


CEL’e benzer şekilde VGX, VGX’i tutan 6.267 benzersiz adresle çok konsantredir, ancak 100 sahibi, dolaşımdaki kripto paraların %98,6’sına sahiptir. Tipik olarak, günlük olarak 150’den az VGX işlemi yapılır.

FTX Token (FTT)​


İflas etmiş bir varlığa bağlı başka bir borsa tokenı olan Ftx token (FTT) de FTX’in Kasım 2022’nin ilk haftasında çökmesinden bu yana önemli ölçüde değer kaybetti. 34. en büyük kripto para birimidir. Bugün, FTT token başına 1,49 ABD Doları değerindedir ve FTX token sözleşmesi konuşlandırıcısından tüm tedarik serbest bırakıldığı için kripto varlığının sıralaması geçerli değildir.

Uzak Durun: Bu 5 Altcoin Piyasadan Milyarları Sildi!


CEL ve VGX’e benzer şekilde, FTX işinin bir bölümünü yeniden yapılandırmayı başarırsa, FTT’nin toparlanabileceğine dair bazı umutlar var. Örneğin, yeni FTX CEO’su John J. Ray III, FTX’in bazı bölümlerini yeniden başlatma olasılığını tartıştıktan sonra, bu altcoin değeri önemli ölçüde arttı. FTT’nin ana dağıtım adresinden yasa dışı bir şekilde serbest bırakılan milyonlarca FTT’den sonra bazı borsalar mevduatları bloke ettiğinden, FTT eskisi gibi borsalarda mevcut değil. FTT ayrıca, tüm FTT arzının %99,20’sine sahip olan ilk 100 sahip ile oldukça yoğunlaşmıştır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Uzak Durun: Bu 5 Altcoin Piyasadan Milyarları Sildi!

Okumaya devam et...
 
Üst