• Forumu şuan da Ziyaretçi olarak görüntülüyorsunuz. Forum ziyaretçileri tüm konu ve bağlantıları görüntüleyemez ve kaynaklara erişimi yoktur. Eğer üye iseniz buradan üye girişi yapın ya da burayı tıklayarak şimdi üye olun.
  • Ubden® Topluluk Projelerine, Aracılığınızla Destek Vermektedir.

    Topluluk projelerine katkı yapmak ve topluğumuza ulaşan genç girişimcilere destek olmak için Buradaki  bağlantıdan işlem kanallarına ulaşabilirsiniz.

    Desteklerinizle 7.000 kişilik bir ekosistem olduk ve büyümeye devam ediyoruz. Desteğiniz için teşekkürler.

Vize Döneminde Stresle Başa Çıkma Yöntemleri

  • Konbuyu başlatan Cem Küçük
  • Başlangıç tarihi
C

Cem Küçük

Misafir
Misafir
Üniversite hayatının vazgeçilmez bir parçası olan vize dönemleri, hepimiz için zor bir süreç olabilir. Ancak doğru bir planlama ile stresi en aza indirmek mümkün. Microfon Blog vize dönemlerinde stresle başa çıkmanın altın kurallarını derledi!

Planlama İle Kontrolü Elinde Tut​


İlk olarak, vize öncesinde ulaşmak istediğin hedefleri belirle. Planlama, öğrencilerin vize öncesinde ulaşmak istediği hedefleri belirlemelerine yardımcı olmalıdır. Hangi konulara odaklanman gerektiğini ve ne kadar süre ayırman gerektiğini net bir şekilde belirlemek, planlamanın temelidir. Günlük, haftalık ve aylık olarak bir çalışma planı yap. Derslerin yoğunluğuna göre zaman ayır, öncelikli konulara odaklan. Planlı çalışmak, işleri daha yönetilebilir kılar. Bazen beklenmedik durumlar karşımıza çıkabilir. Planını, değişen şartlara uygun olarak güncelle ve sıkıntı yaşadığında kendine esneklik tanı.

Zihni ve Bedeni Canlandırma​


Fiziksel aktivite, sadece vücudu değil, aynı zamanda zihni de canlandırabilir. Vize dönemi, genellikle bilgisayar başında veya masabaşında uzun saatler geçirmeyi gerektirir. Ancak evde yapılan hareketli bir egzersiz, dışarıda yapılan kısa bir yürüyüş, taze hava almak ve kısa bir mola size zihinsel tazelik sağlayacaktır.

Microfon ile Vize Döneminde Stresle Başa Çıkma Yöntemleri


Ne Yersen O’sun​


Beslenmeyle ilgili bazı ipuçları verecek olursak protein, karbonhidrat, yağ ve lif içeren dengeli bir diyet önemlidir. Bu besin grupları, enerji sağlamak ve uzun süreli tokluk hissi yaratmak açısından gereklidir. Yeterli su içmek, vücudu ve zihni dinç tutar. Kahve veya çay içiyorsan, miktarını kontrol et ve özellikle akşam saatlerinde dikkatli ol.

Unutmayın, ne yerseniz o olursunuz! Sağlıklı bir beslenme alışkanlığı, uzun vadeli başarı için temel bir faktördür.

Güçlenmek İçin Paylaşın​


Sosyal destek, stresle başa çıkmanın önemli bir yoludur. Ders çalışırken arkadaşlarınızla bir araya gelmek, hem bilgi paylaşımını artırır hem de sosyal bir etkileşim sağlar. Bu dönemde ailenle duygusal olarak bağlantı kurmak, onlara hissettiklerini açıkça ifade etmek, sıkıntılarını paylaşmak, duygusal destek almanı sağlar. Sosyal destek, duygusal yükü hafifletmek, perspektif kazandırmak ve vize dönemlerindeki zorlukları daha kolay atlatmanı sağlamak adına kritik bir faktördür.

Ve İşte Sonuç!​


Başarmak istediğin şeyleri net bir şekilde belirle ve bu hedeflere ulaşmak için adım adım ilerle. Başarılarını kutlamayı ihmal etme. Olumsuz düşünceler ortaya çıktığında, bunları olumlu bir bakış açısına dönüştürmeye çalış. Olumlu düşünceyle, zorlukları fırsatlara çevirme gücünü keşfet.

Eğitim ile ilgili daha fazla yazıya
Bu bağlantıyı görüntüleyebilmek için kayıt olmalı zaten üyeyseniz üye girişi yapmalısınız.
sayfasından ulaşabilirsin. Ayrıca ücretsiz ve çevrim içi eğitimlere
Bu bağlantıyı görüntüleyebilmek için kayıt olmalı zaten üyeyseniz üye girişi yapmalısınız.
ile ulaşabilirsin. Takip etmeyi unutma!

The post
Bu bağlantıyı görüntüleyebilmek için kayıt olmalı zaten üyeyseniz üye girişi yapmalısınız.
appeared first on
Bu bağlantıyı görüntüleyebilmek için kayıt olmalı zaten üyeyseniz üye girişi yapmalısınız.
.

Bu bağlantıyı görüntüleyebilmek için kayıt olmalı zaten üyeyseniz üye girişi yapmalısınız.
 
Üst